Acer Aspire A14-52MT-957R-CA 14" Intel® Core™ Ultra 9 275HX 32GB 1TB SSD Touch Laptop
Hurry up! Sales Ends In
Hurry! Only 4 Left in Stock!
Acer Aspire 14 AI Copilot+ PC | 14" Touchscreen 1920x1200 WUXGA Laptop | Intel Core Ultra 9 288V | 32GB RAM LPDDR5X | 1TB SSD | ARC™ 140V GPU | Backlit kb | Win 11 Home
Details
| OS | Windows 11 Home |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 9 288V |
| LCD | 14" WUXGA IPS Touchscreen |
| Graphics | Intel® ARC™ 140V GPU |
| Memory | 32GB LPDDR5 Memory |
| Storage | 1024GB PCIe NVMe SSD |
| Optical Drive | NA |
| WLAN/Bluetooth | IEEE 802.11ax+BT 5.3 |
| WWAN | NA |
| Battery | 56Wh Li-ion battery |
