Acer Aspire A14-52MT-56AH-CA 14" Intel® Core™ Ultra 5 226V 16GB 1TB SSD Laptop
Hurry up! Sales Ends In
Hurry! Only 313 Left in Stock!
Acer Aspire 14 AI A14-52MT - 180-degree hinge design - Intel Core Ultra 5 - 226V CPU - Arc Graphics 130V - 16 GB LPDDR5X RAM - 1 TB SSD NVMe, 14" IPS touchscreen 1920 x 1200 - Wi-Fi 6E, Bluetooth - Backlit kb - Win 11 Home
Details
| OS | Windows 11 Home |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 226V |
| LCD | 14” WUXGA IPS ComfyView Display |
| Graphics | Intel® ARC™ 130V GPU |
| Memory | 16GB LPDDR5X Memory |
| Storage | 1TB PCIe NVMe SSD |
| Optical Drive | NA |
| WLAN/Bluetooth | IEEE 802.11ax+BT 5.3 |
| WWAN | NA |
| Battery | 65Wh Li-ion battery |
