Kingston A400 SATA III 480GB Solid State Drive
Hurry up! Sales Ends In
Hurry! Only 5 Left in Stock!
Specs:
| Brand | Kingston |
| Model | SA400S37/480G |
| Type | Consumer |
| Weight | 41g |
| Dimensions | 100.0mm x 69.9mm x 7.0mm |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Series | A400 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Memory | TLC |
| MTBF | 1 million hours |
| Max Sequential Read | 500MB/s |
| Max Sequential Write | 450MB/s |
