Acer Predator Helios Neo PHN16-71-767W-CA 16" Intel® Core™ i7-13650HX 16GB 1TB SDD Gaming Laptop
Hurry up! Sales Ends In
Hurry! Only 1 Left in Stock!
Acer Predator Helios Neo 16" Gaming Laptop (Intel Core i7-13650HX/16GB RAM/1TB SSD/RTX 4060) 16" IPS 1920 x 1200 NVIDIA G-SYNC™ 165 Hz | 100% sRGB Color Gamut | 16:10 | RGB 4 Zones Backlight Predator Sense Key | Windows 11 Home
Details
| OS | Windows 11 Home |
| Processor | Intel® Core™ i7-13650HX |
| LCD | 16" WUXGA IPS 165Hz DDS Display |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 with 8 GB GDDR6 Dedicated VRAM |
| Memory | 16GB DDR5 Memory |
| Storage | 1024GB PCIe NVMe SSD |
| Optical Drive | NA |
| WLAN/Bluetooth | IEEE 802.11ax+BT 5.1 |
| WWAN | NA |
| Battery | 90Wh Li-ion battery |
